Dodaj do ulubionych!!! Kontakt Ustaw stronę jako startową
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaźń, Wiersze, Aforyzmy, Poezja
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaźń, Wiersze
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaźń, Wiersze
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaźń, Wiersze


Czym jest związek? Związek to potrzeba dwojga ludzi bycia ze sobą i wzajemnej przynależności, przy zachowaniu własnego indywidualizmu i tożsamości. Postaram się troszkę rozwinąć tą definicję, którą stworzyłem. Potrzebę dwojga ludzi bycia ze sobą, o której wspomniałem uznałbym za początek wszystkiego - zanim kogoś pokochasz pragniesz z nim/nią spędzać mnóstwo czasu. Może to być pierwszy objaw miłości. Zaczynasz zazdrościć, kiedy ta druga osoba nie poświęca Ci tyle uwagi ile byś sobie życzył/życzyła. Staraj się wtedy kontrolować swoje uczucia zazdrości, bądź cierpliwy. Jest to czas szczególnej wrażliwości. Ciągły strach, że ta druga osoba straci zainteresowanie Tobą.

Kiedy już z kimś jesteś i go kochasz - spędzasz z nim mnóstwo czasu jednak tutaj radzę posłuchać dobrej rady - nie zamykaj się na innych Najgorsza sytuacja jest wtedy, kiedy dwoje ludzi izoluje się od innych - spędzają czas tylko ze sobą. Z czasem takie postępowanie prowadzi do nudy i ograniczenia tematów. Będąc w związku powinno się tak dysponować czasem by mieć go i dla przyjaciela i dla koleżanki i dla paczki znajomych i dla wszystkich innych ważnych Ci ludzi. Wtedy człowiek czuje się spełniony. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że człowiek może być szczęśliwy, kiedy nie tylko kocha i jest kochany, ale wtedy, kiedy także ma przyjaciela, któremu może się wypłakać w ramię i paczkę znajomych, z którymi może wyjść na piwo. Najgorszą sytuacją jest "palenie za sobą mostów", gdzie zakochany będący w związku zrywa wszelkie kontakty ze znajomymi. Prędzej czy później będzie on samotnym w związku gdyż nie będzie miał nikogo innego poza tą jedną osobą. W dodatku, kiedy związek się rozpadnie - pozostanie on sam jak palec. Poza tym przebywanie non stop tylko i wyłącznie we dwójkę prowadzi do nudy i monotonni, brakuje również tematów, bo trudno opowiadać o czymś, co się zdarzyło, skoro wszystko przeżywa się we dwoje.

Nigdy nie zapominaj o Twoim własnym ja! Związek nie odznacza, że przestajesz być sobą - nie rezygnuj ze swoich poglądów i upodobań. Nie rezygnuj ze sportu lub innych ulubionych zajęć. Oczywiście nie można robić wszystkiego, ale w związku należy iść na kompromisy i wzajemnie się dogadywać.

Warto by raz na jakiś czas co najmniej dzień od siebie odpocząć niech dziewczyna spotka się z koleżankami a chłopak pobędzie w gronie kumpli. Przerwy dłuższe czy krótsze dają nowe tchnienie w związek, odświeżają go i nie pozwalają ulec monotonii.
Przedstawiłem tutaj krótką charakterystykę związków - co robić a czego nie : Zachowując umiar i zdrowy rozsądek - wasz związek będzie dojrzały i trwalszy. Wystarczy pamiętać o tych kilku rzeczach: pamiętaj, że istnieją jeszcze inni bliscy Ci ludzie, nie rezygnuj z marzeń i upodobań, pamiętaj o własnym ja oraz zaplanuj czasem dzień po swojemu.


Valid HTML 4.01 Transitional
copyright by Bartosz Kołodziej & TrueHearts