Dodaj do ulubionych!!! Kontakt Ustaw stronę jako startową
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaźń, Wiersze, Aforyzmy, Ebooks
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaźń, Wiersze
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaˇń, Wiersze
http://www.truehearts.lolowo.com - Miłość, Przyjaˇń, Wiersze
Kocham
Miłość
Myślę o Tobie
Tęsknie
Miłosne

Kocham

We wszystkich mowach i w języku duszy Nad wszystkie są dwa słowa, Jak w kroplach rosy po suszy, W nich skarb żywota się chowa. Jak dwie perełki w oceanie życia, Jak dwie gwiazdeczki na niebie, Świecą nam do powicia Dwa słowa - kocham ciebie.
[J.I. Kraszewski]

Zniszczy zapory i tamy, Kto w pierwszym kocha zapale, Raz tylko w życiu kochamy, Raz tylko szczerze i trwale.
[A. Mickiewicz]

Co to jest miłość Doprawdy nie wiem Chcę być kochana Chcę kochać Ciebie

Kiedy jestem z Tobą Wiatr użycza mi swych westchnień Gdy jestem przy Tobie To czuję, że Jestem
[Kora]

Miłość unosi mnie po domu. Dwa kroki stąpam po ziemi, cztery kroki w powietrze. To jest miłość... Nie chcę robić nic innego jak tylko kochać.
[Merton]

Jeszcze z raju samego. Jeszcze z drzewa rajskiego. Nachyliło się jabłko w moją stronę. I odgięła się gałąź, jabłko w dłoni zostało, Jeszcze całe, a już podzielone.

Obiegniemy wszystkie sady i ogrody, I w kościoły ciemnych lasów cię powiodę. Wiatr nam mocno zwiąże ręce jednym włosem, A obrączki są ukryte w słojach sosen. Przysięgniemy - lecz nie obcym, ale sobie, Ty na czystą wodę w źródle, ja na ogień.

Coś srebrnego dzieje się w chmur dali, Wicher do drzwi puka, jakby przyniósł list. Myśmy długo na siebie czekali. Jaki ruch w niebiosach, słyszysz - burzy świst.(...)
[B. Leśmian]

Kontent na pozór a niekontent skrycie, Cieszę się, smucę, śmieję i szlocham Nie dziw: wszak takie kochających życie; Ach! i ja kocham.
[Franciszek Dionizy Kniaźnin]

Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc. Serce to cząstka człowieka, Które tęskni, kocha i czeka.
[Adam Mickiewicz]

Jak dwie perełki w oceanie życia, Jak dwie gwiazdki na niebie świecą nam od powicia dwa słowa - Kocham Ciebie.
[J. I. Kraszewski]

Moje życiowe plany? Kochać i być kochanym.
[Kazimierz Nowak]

Jeśli mówisz - mów szczerością, Jeśli gardzisz - gardź podłością, Jeśli cierpisz - cierp wytrwale, Jeśli kochasz - kochaj stale.

Trudno jest żyć w nieszczęściu Kiedy płacze się i szlocha, Lecz jeszcze trudniej, Jest żyć bez kogoś, Kogo się kocha.

Ja Cię nigdy nie zapomnę, Chociaż będę o 100 mil, Ja Cię kocham, kochać będę, Do ostatnich życia chwil.

Fałszu unikaj, nie znaj zazdrości, Nie kochaj tego, kto nie wart miłości, Serca nikomu nie oddaj w ofierze, A gdy pokochasz, to kochaj szczerze.

Są ludzie co lubią róże, Są ludzie co lubią bzy. A ja kocham niezapominajki, A nimi jesteś Ty.

Trudno jest żyć, gdy się o kimś śni, Trudno jest żyć, gdy się o kimś marzy, Trudno jest żyć, gdy się o kimś myśli. Ale pięknie jest żyć, Gdy się kogoś kocha, I przez kogoś kochanym się jest.

Choć jesteś daleko ode mnie, Choć życie jest ponure i złe Pamiętaj, Że ktoś potajemnie Kocha Cię.

Piękne jest słowo kocham, Piękne jest jego brzmienie. Jeśli ktoś kogoś kocha, Ciężkie jest jego cierpienie.

Kochać, a lubić to wielka różnica. Serce i duszę zachwyca. Lubić można każdego, A kochać tylko jednego.

Proszę przyjmij Kochana, Te róże zerwane z rana, Przykryte nocy cieniem Niech będą przypomnieniem, Że wśród tylu ludzi na świecie Żyje jeden maleńki człowieczek, Który kocha Cię skrycie, Który oczekuje w ciemności Od Ciebie chociaż małej iskry miłości.

Czy pamiętasz jak to było Gdy byliśmy sam na sam ? Bicie serca mi mówiło, Że dla siebie Ciebie mam. Ty tuliłaś mnie w ramionach Całowałaś usta me. Wtedy wreszcie zrozumiałem Że naprawdę Kocham Cię.

Ktoś bardzo Cię kocha, nie powiem Ci kto Ktoś myśli o Tobie, nie powiem Ci co, A w myśli całuje, nie powiem Ci jak, Aż cierpi, aż czuje że sił mu brak. To ktoś bardzo bliski, nie powiem Ci kto, Lecz serce Ci powie za tydzień, za dwa Że ten kto Cię kocha, to właśnie Ja.

Kochać nie znaczy o czymś marzyć Kochać nie znaczy o czymś śnić. Kochać nie znaczy komuś wierzyć. Kochać to znaczy dla kogoś żyć!

Choć się mało znamy, mało wiemy o sobie To jednak zdążyłem zakochać się w Tobie. I chociaż nie będę patrzeć w Twe piękne oczy Śnić będę na pewno o Tobie po nocy. I będę wspominać chwile razem spędzone, Bo w sercu pozostały mi już tylko one...

Kocham się w Tobie wciąż i bez nadziei, Po nocach tęsknię i szlocham, I mimo że miłość jest tak beznadziejna Jednak Cię kocham. Czemu Cię kocham ? - nie wiem. W mym sercu płonie ogień miłości I nic go już nie zgasi oprócz wzajemności. I Ciebie to spotka, zakochasz się szalenie, Lecz nikt Twych uczuć nie odwzajemni Wyśmieje się z Twojej miłości I wtedy ma miła zobaczysz, zrozumiesz, Co to znaczy kochać bez wzajemności.

Kocham Cię za to, żeś Ty mi jedyna piękną, kobiecą objawiła duszę, że się przed Tobą kolano ugina, i myśl o Tobie każdą niesie trwogę i niepokoi się tym, i pamięta, żeś może dla nie za czysta, za święta...

Blady księżyc krąży po niebie, maluje wzory na ciemnym tle, moje serce tęskni do Ciebie, a usta szepczą: Ja kocham Cię!

Chcę Ci coś powiedzieć , lecz tak trudno mi wymówić te słowa. Bo ja Cię ... , albo już nie. Słyszysz , jak mi serce bije ? Ono Cię nigdy nie oszuka. Powiem Ci teraz , już się nie wycofam , bo wiesz ja Cię bardzo KOCHAM.

Nie jestem ładna, ale taka sobie, I nie moja wina, że się kocham w Tobie.

Są różne chwile w życiu Różne wspomnienia wiatr śle Jedno uparte zostało, Że ciągle ... kocham Cię

Gdy byliśmy blisko siebie Popatrzyłem raz na Ciebie Zobaczyłem Twoją twarz I że ładne oczy masz Pokochałam usta Twe Chciałam aby były me Gdy spojrzałam jeszcze raz Chciałam patrzeć cały czas Choć spojrzenia krótko trwały Spodobałeś mi się cały Wszystko w Tobie miłe jest Każdy uśmiech każdy gest Za ten wiersz nie gniewaj się Bo naprawdę kocham Cię.

Miłość

Miłość jest jak ten strumień w swym spadku gwałtowny, Co się z źródeł nieznanych rzuca w kraj czarowny, Ileż się w nim nadbrzeżnych piękności odbija, Ileż wdzięków go nęci - on wszystko przemija. I jeden tylko obraz, w czyste łowiąc tonie, Zawsze toż samo słonce w swojem niesie łonie; Z niem się chmurzy, rozjaśnia lata, wieki płynie Z niem wszystkie mija losy i z niem w morzu ginie.
[F. Morawski]

Miłość jest jak cień człowieka, Szkoda, kto dla niej wiek trwoni, Kiedy ją gonisz, ucieka, Kiedy uciekasz, to goni.
[J. Niemcewicz]

- Czy wiesz co to miłość? - Miłość, mój kochanku, Dwóch serc harmonia, pierwszy uśmiech w życiu, Słonce wschodzące w dni naszych poranku, Fiołek kwitnący w ukryciu.
- O! moja droga, ty nie znasz miłości; Miłość w tem życiu krotka złudzeń chwilka, Jeden sen piękny na kwiatach młodości, Bóstwo na skrzydłach motylka.
[G. Zieliński]

Jeśli ci miłość nieznana, Mądrością nie chwal się własną! Jak gwiazdy gasną od rana, Rozumu błyski tak gasną,

I wszędzie ma on granice I horyzontów swych końce; Geniusze - to błyskawice! Miłość - to słonce.

Dopóki życie w nas gości, Dopóki serce nie skrzepło, A słonce, ten wzór miłości, Daje nam światło i ciepło,

Zwątpień cisnących się tłumnie Ono rozstrzyga zawiłość; Mądrością - kochać rozumnie! Mądrością - miłość.
[S. Grudziński]

W duszy wspanialej, gdy miłość przebywa, Równie wspaniałe sentymenta głosi, Miłość, co szczęsne przeznaczenie darzy, Szacunek wszczyna, a cnota kojarzy.
[I. Krasicki]

Pierwsza miłość ostatnią jest szczęścia godziną, Z nią wszystko ginie - jedno wspomnienia nie giną.
[J.I. Kraszewski]

Siedem nieb w bożym jest świecie:
Pierwszem - zielona wiosna,
Drugiem - tęsknota miłosna,
Modlitwa - niebo jest trzecie,
Czwarte - pieśń słowy Bożemi,
Piąte - sam nieba krąg siny,
A szóste - uśmiech dziewczyny,
Co jest aniołem na ziemi.
A siódme - wszystko, och! społem,
Sześć nieb, och! niczem niestety,
Bo to jest miłość kobiety,
Co jest twej duszy aniołem.
[F. Faleński]

Miłość - kapitał to jedynie szczery, Sława - to tylko giełdowe papiery.
[B. Zaleski]

Co to jest miłość Doprawdy nie wiem Chcę być kochana Chcę kochać Ciebie

Kiedy jestem z Tobą Wiatr użycza mi swych westchnień Gdy jestem przy Tobie To czuję, że Jestem
[Kora]

Miłość unosi mnie po domu. Dwa kroki stąpam po ziemi, cztery kroki w powietrze. To jest miłość... Nie chcę robić nic innego jak tylko kochać.
[Merton]

Jeszcze z raju samego. Jeszcze z drzewa rajskiego. Nachyliło się jabłko w moją stronę. I odgięła się gałąź, jabłko w dłoni zostało, Jeszcze całe, a już podzielone.

Obiegniemy wszystkie sady i ogrody, I w koscioły ciemnych lasów cię powiodę. Wiatr nam mocno zwiąże ręce jednym włosem, A obrączki są ukryte w słojach sosen. Przysięgniemy - lecz nie obcym, ale sobie, Ty na czystą wodę w źródle, ja na ogień.

Coś srebrnego dzieje się w chmur dali, Wicher do drzwi puka, jakby przyniósł list. Myśmy długo na siebie czekali. Jaki ruch w niebiosach, słyszysz - burzy świst.(...)
[B. Leśmian]

Na marmurowej wyrył płycie czas wieczne prawa dla ludności: Nic piękniejszego ponad życie, W życiu nic ponad czar miłości!
[Lope de Vega]

Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc. Serce to cząstka człowieka, Które tęskni, kocha i czeka.
[Adam Mickiewicz]

Prawdziwa miłość nie podlega zmianie, Żadnym się brakiem nigdy nie zniechęci, W zaćmieniu szczęścia wierna nam zostanie, W zawodach życia boleść nam uświęci
[N. Żmichowska]

Niech pierś rozsadza serca bicie, Rozsądek, szczęście, przyszłość, życie Na jedną stawiaj kartę... Miłość, to zachwyt, to sny wieszcze! Ze wszystkich złudzeń to co jeszcze Najwięcej może warte.
[Cz. Jankowski]

Miłość jako nasionko leśne z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to chyba razem z sercem wyrwać ją można.
[H. Sienkiewicz]

Miłość - szczęściem tego świata, Mary - niebios są natchnieniem; Goń, gdy służą młode lata, Za miłością, za marzeniem.
[G. Zieliński]

Miłość to wielkie słowo, I ten je tylko rozumie, Kto raz kochał I więcej kochać nie umie.

Miłość to wielka księga Słowo "Kocham" - to jej treść, Pocałunek - to przysięga, A to warte wszystko łez.

Miłość jest piękna, Czasem przyjemna, Lecz tylko wtedy Gdy jest wzajemna.

Miłość to trud, Który nie spadnie sam z drzewa Przez jakiś cud, Lecz zdobyć go trzeba.

Miłość to słowo piękne i czułe, Miłość na świecie wiecznie trwa, Miłość to rzecz zakochanych, Lecz czy każdy może ją dać ?

Dziękuję Ci za spędzone z Tobą chwile, Za Twój radosny uśmiech i spojrzenie miłe, Za Twoją czułość i zrozumiałość, I w trudnych chwilach pocieszenie, Za Twą cierpliwość i wytrwałość, Za Twych gorących ust rozkosz całą, Za ciepło Twego wtulonego ciała, Za to, że gdy ja się poddałem, Ty się nie poddałaś, A najbardziej dziękuję Ci za miłość I proszę Boga by to się nigdy nie skończyło.

Nigdy nie jest za mało miłości, Więc nie bój się że dasz jej za wiele Tobie nic się nie stanie A kogoś innego możesz uratować Od żalu, od zamknięcia się W samym sobie. Miłość jest czymś czego potrzebuje każdy. Więc daj jej nawet napotkanemu nieznajomemu, A zobaczysz że to Cię uszczęśliwi, Że dałaś komuś coś Czego nigdy od nikogo Nie dostał!

Miłość jest niczym, bo nic jest wszystkim, a wszystko jest miłością.

Kwiaty na ziemi, słońce na niebie, Miłość i podpis - tylko dla Ciebie.

Myślę o Tobie

Wybrzeże coraz bledsze w liliowej półżałobie i żaglowiec oparty na wietrze, jak ja na myśli o Tobie.
[M. Pawlikowska-Jasnorzewska]

Choć jesteś daleko ode mnie, Choć życie jest ponure i złe Pamiętaj, Że ktoś potajemnie Kocha Cię.

Choć kochałem Cię kiedyś nad życie, Dziś w rozłące musimy żyć. Te wieczory lipcowe, gorące, Długo będą w pamięci mej tkwić.

Przyklejam twarz do poduszki, Słucham, jak stukiem szpilek Płoszysz nastrój wieczoru. Słucham szelestu pończoch Jak jedwabne opadają. W Cieniu świec nie otwieram oczu Bo wiem że jednym skinieniem palca, Odeślesz myśli gdzieś w otchłań. Nawet rankiem gdy budzisz mnie pocałunkiem, Słucham brzdęku kolczyków, Splątanych we włosach.

Znam Cię już wieki całe Myślę o Tobie i tęsknię do Ciebie. W każdy zmierzch i noc czekam Może przyjdziesz, może zjawisz się A jeśli nie to sam Ci powiem, Że myślę o Tobie i tęsknię do Ciebie. Rzecz tylko w tym, że ja nie wiem Kim dla Ciebie jestem ...

Kocham Cię za to, żeś Ty mi jedyna piękną, kobiecą objawiła duszę, że się przed Tobą kolano ugina, i myśl o Tobie każdą niesie trwogę i niepokoi się tym, i pamięta, żeś może dla nie za czysta, za święta...

Gdy będziesz w pustym pokoju , a po policzku popłynie łza , to nie myśl , żeś sam na świecie - bo razem z Tobą jestem ja.

Idąc - myślę o tobie. Jadąc - myślę o tobie. A gdy jestem przy tobie myślę - o sobie.

Nie wiem, co moje oczy widzą w Tobie. Nie wiem, dlaczego myślę o Tobie. Lecz wiem, że jest to coś przykrego. Przykrego, bo nie wzajemnego.

W kwiatach kwitną pocałunki. A w miłości tylko łzy. Ja nie myślę już o nikim. Dla mnie cały świat to TY.

Dlaczego o Tobie myślę ? Dlaczego o Tobie śnię ? Przecież jesteś taki jak inni A ja tak bardzo kocham Cię...

Myślę sobie każdej nocy, Aby spojrzeć Tobie w oczy. Lecz na próżno me marzenia, Więc przesyłam pozdrowienia.

Leżę w łóżku i myślę o Tobie. Czy było nam źle, czy dobrze ? Jesteśmy od siebie tak bardzo daleko. Odcięci wstęgą - błękitną rzeką. Myślami czekam na każde Twoje słowo. Lecz Ty zostałeś dla mnie ozdobą. Ty jesteś jedyny, wspaniały I kocham Cię bardzo mój kochany. We śnie przyszedłeś do mnie. Czy wiesz co to dla mnie znaczy ? Bo ja tęsknię ogromnie. Tak bardzo chciałabym Cię znów zobaczyć...

Tęsknie

Jedna łzę Ci wyślę , łzę tęsknoty. Jeden włos , ten co o dotyk Twój prosi. I jeden uśmiech taki smutny. I jedno serce moje, Takie Twoje , że aż obce.

Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc. Serce to cząstka człowieka, Które tęskni, kocha i czeka.
[Adam Mickiewicz]

Mężu mój miły, ty już leżysz w grobie, A ja trwam jeszcze na świecie po tobie. Ale co żywe, umrzeć bym wolała, Bom tylko na płacz wieczny tu została.
[Jan Kochanowski]

Jak struna gitary gdzieś zagra w oddali, A potem umilknie, choć drga, Tak serce moje z początku się żali, A potem umilknie choć łka.

Brakuje mi Twojego spokoju, Napięcia serc, Niepokoju bliskości, Po prostu brakuje mi Ciebie.

Znam Cię już wieki całe Myślę o Tobie i tęsknię do Ciebie. W każdy zmierzch i noc czekam Może przyjdziesz, może zjawisz się A jeśli nie to sam Ci powiem, Że myślę o Tobie i tęsknię do Ciebie. Rzecz tylko w tym, że ja nie wiem Kim dla Ciebie jestem ...

Chciałabym uciec od Ciebie Jak Kopciuszek I pozostawić jedynie maleńki pantofelek tęsknoty. Chciałabym, żebyś zachował go Na pamiątkę. Mnie nie szukaj bo nie znajdziesz Ja nie istnieję Jak Kopciuszek ...

Kocham się w Tobie wciąż i bez nadziei, Po nocach tęsknię i szlocham, I mimo że miłość jest tak beznadziejna Jednak Cię kocham. Czemu Cię kocham ? - nie wiem. W mym sercu płonie ogień miłości I nic go już nie zgasi oprócz wzajemności. I Ciebie to spotka, zakochasz się szalenie, Lecz nikt Twych uczuć nie odwzajemni Wyśmieje się z Twojej miłości I wtedy ma miła zobaczysz, zrozumiesz, Co to znaczy kochać bez wzajemności.

Blady księżyc krąży po niebie, maluje wzory na ciemnym tle, moje serce tęskni do Ciebie, a usta szepczą: Ja kocham Cię!

Bez Ciebie tak pusto I oczom, i ustom , Śmiech schował się w kącie i śpi. Wieczory się dłużą , A ich jest tak dużo. Nikt bliski nie puka do drzwi. Bez Ciebie jednego , Tak wiele jest złego , Smutno i płakać się chce. Mijają soboty , Pamiętaj więc o tym , że komuś bez Ciebie jest źle !

Kiedy nie ma Ciebie, Smutno płynie czas. Nie ma gwiazd na niebie, Nawet księżyc zgasł, Ciągle pada deszcz, Wolniej krąży ziemia, Płaczą gałęzie drzew. Kiedy Ciebie nie ma, Smutek pada cieniem Na pola i lasy. Kiedy nie ma Ciebie, Nie ma Twoich słów, Tylko są marzenia. Kiedy ujrzę Cię znów?

Moje marzenia bez Ciebie , nie są marzeniami . Moje sny bez Ciebie , nie są snami . Moje życie bez Ciebie , nie jest życiem . Nawet ja sama bez Ciebie , nie jestem sobą ..

Smutne jest życie w nieszczęściu Kiedy się płacze i szlocha Lecz trudniej żyć bez kogoś Kogo się naprawdę kocha

Czemu oczy moje smutne, czemu usta moje drżą? Powiedz czemu łzy okrutne wciąż na rzęsach moich lśnią? Moje oczy ciągle smutne usta ciągle drżą. Jakie siły złe, okrutne łez powodem moim są?

W ten cichy, pogodny wieczór, Gdy gwiazdy świecą na niebie. Ja pełna tęsknoty Piszę ten list do Ciebie.

Leżę w łóżku i myślę o Tobie. Czy było nam źle, czy dobrze ? Jesteśmy od siebie tak bardzo daleko. Odcięci wstęgą - błękitną rzeką. Myślami czekam na każde Twoje słowo. Lecz Ty zostałeś dla mnie ozdobą. Ty jesteś jedyny, wspaniały I kocham Cię bardzo mój kochany. We śnie przyszedłeś do mnie. Czy wiesz co to dla mnie znaczy ? Bo ja tęsknię ogromnie. Tak bardzo chciałabym Cię znów zobaczyć...

Smutne są słowa, gdy giną bez końca. Smutna jest miłość, gdy ból się uśmiecha. Smutne są oczy, gdy nienawidzą słońca. Smutne jest serce, gdy tęskni do Ciebie bez końca.

Czegoś mi brak, czegoś pięknego.. Dotyku warg, uśmiechu Twego. Twych miłych pieszczot słodkich, jak miód, Oczu kochających, dźwięku Twych słów. Twej obecności, ciepła, oddechu, Twej miłości, żartu, uśmiechu. Brak mi wszystkiego. Więc pocóż żyć ? Chyba tylko dlatego, by z Tobą wiecznie być !

Okropna jest tęsknota, Gdy myśl wciąż do Ciebie ucieka, Gdy myśl jest już przy Tobie, A droga do Ciebie daleka. Weź tą kartkę w swoje ręce I zasłuchaj się w piosence. A ona Ci przypomni czas, Kiedy miłość łączyła nas.

Miłosne

Posyłam kwiaty
-niech powiedzą one
To, czego usta nie mówią
stęsknione!
Co w sercu mego zostanie skrytości
Wiecznym oddźwiękiem
żalu i miłości.


Serce moje nie kłamie,
lecz bardzo mocno bije.
Ciebie jednego kocham,
dla ciebie jednego żyję.


Nie ma w tym wierszu
piękna i słońca
ale jest serce,
które cię kocha
bez końca.


Gdy będziesz w wielkiej rozterce
jak okręt na wysokiej fali
pamiętaj,że kogoś serce
bije za tobą w oddali.


Jednemu ufać człowiekowi,
to więcej niż posiadać świat.
Miłość bez szczypty zaufania,
to mniej niż domek z kart.


Miłość jedyna jest
miłość nie zna końca
miłość cierpliwa jest
zawsze ufająca
wszystko potrafi znieść
wszystko oddać umie
życiu nadaje sens
każdego zrozumie.


Ja dla ciebie wszystko zrobię
jeśli tego chcesz
będę zawsze wciąż przy tobie
dobrze o tym wiesz.


Czy cię lubię?
owszem-trochę
musisz jednak wiedzieć,że ja się w tobie -nie-
zakocham,chociaż ty uparłeś się.


Co ja widzę? Łezka w oczach!
Taki duży, wstydź się , fe!
Ja się w tobie nie zakocham,
bo od dawna kocham cię.


W niepokoju płyną chwile
odkąd weszłeś w moje sny.
Choć do koła chłopców tyle,
dla mnie jesteś tylko ty.


Za mało cię znam
by ci mówić kocham.
Za bardzo cię kocham,
aby ci tego nie mówić.


Nie wiem co widzę w twojej osobie
nie wiem co myślę pisząc o tobie
lecz wiem napewno,że kocham cię
czy warto? Oczywiście!
Przekonałam się.


Słońce nauczyło mnie śmiać się
wiatr nauczył mnie szaleć
deszcz nauczył mnie szlochać
a ty wciąż uczysz mnie kochać.


Gdy chłopaka masz mądrego
chroń go jak oka własnego
chroń przed burzą, śnieżną lawiną
lecz najbardziej przed drugą dziewczyną.


Wieczorem cisza pokrywa świat
gwiazdy zabłysły na niebie
każdy ma w sercu jakiś kwiat
a ja mam w sercu ciebie.


Miłość jest jak woda morska
im więcej jej pijesz
tym bardziej jesteś spragniony.


Raz tylko człowiek kocha prawdziwie
raz tylko serce miłością tknie
na tej przecudnej świata dolinie
raz tylko w życiu, więcej nie.


Całus, całus to nie grzech
całus, całus to nie rozpusta
Bóg każe się całować
bo to on stworzył usta.


Kocham -jak nigdy nie kochałam
kocham-jak kochać chciałam.
Ciebie i nikogo więcej.
Kocham, kocham najgoręcej.


Dla ciebie bije serce moje
o tobie marzę o tobie śnię
chcę byśmy zawsze byli we dwoje
bo wiem, że kocham cię.


Chcę ci coś powiedzieć,
lecz tak trudno wymówić te słowa.
Bo ja cię.. albo już nie.
Słyszysz jak mi serce bije?
Ono cię nigdy nie oszuka.
Powiem ci teraz już się nie wycofam,
bo wiesz ja cię bardzo kocham.


Życie jest piękne
gdy się żyć umie
gdy jedno serce
drugie rozumie
gdy oba serca
płoną miłością
i pragną kochać się
z wzajemnością.


Kocham cię jak wiatr szaleje
i tak też gdy słońce świeci.
Gdy płaczesz,gdy się śmiejesz
kocham cię zawsze i wszędzie
w ciemności,słońcu i cieniu
cokolwiek było i będzie
kocham cię w każdym spojrzeniu
kocham cię i kochać nie przestanę.


Moje serce jest twarde
jak materiał skały
lecz ty wyryłeś na nim
swoje inicjały
Chciałabym ci dać świat twoich marzeń
jak kwiatów polnych błękit snów.
Więc moje serce przyjmij w darze
miłości,której brak już słów.


Róże są piękne,bo kwiaty maja
lecz nie są wieczne,bo opadają
więc nasza miłość niech będzie szczera
niech wytrwa wiecznie i nie umiera.


Serce jest jak zegar
w każdej minucie, godzinie, dobie
myśli o drugiej osobie.


Jeśli kogoś kochasz
nie ukrywaj tego
bo ukrywać miłość
to coś bardzo złego.


Miłość jest piękna jak róży kwiat
nigdy cię nie porzuci
nawet gdy powiesz "nie"
będziesz wiedział, że wróci.


Miłość jest jak tęcza
jak barwy łączy serca
ja błękit, a ty czerwień
ta miłość jest już we mnie
tak żyć będziemy sami
pomiędzy kolorami
a czerwień na błękicie
odmieni dawne życie
jesteśmy w końcu sami
swoimi malarzami.


Byłeś dla mnie kimś zwyczajnym
byłeś dla mnie chłopcem fajnym
byłeś kimś,kogo nie znałam
byłeś...więc cię pokochałam
w moim sercu się ukryłeś
zawsze jesteś ,będziesz, byłeś.


To dla ciebie
żyję, marzę, tęsknię
to dla ciebie
kocham, płaczę,jestem
wszystko dla ciebie.


Kochać to nie znaczy marzyć i śnić
kochać to znaczy wierzyć
i dla kogoś żyć.


Czym jest miłość? Powiedz serce!
Czym jest miłość ? Szepnij skrycie!
To dwie dusze a myśl jedna
to w dwóch sercach jedno bicie.


Kocham każde twe spojrzenie
kocham każdy uśmiech twój
nic innego już nie pragnę
tylko żebyś został mój.


Gdy kiedyś w życiu,
burzliwa fala o twą
łódź szczęścia uderzy,
pamiętaj ten ocaleć może
kto umie kochać i wierzyć.


Tyś wplótł mi we włosy
nitkę babiego lata.
Tyś na mych rzęsach
zostawił kroplę rosy.
Tyś w mych oczach
utopił lazur morza.
Tyś memu sercu pokazał
jak miłość odmierza czas.
Tyś mej duszy
uchylił rąbek tajemnicy nieba.
Tyś mnie nauczył,
że do szczęścia więcej nic nie trzeba.


Niech uśmiech i radość
nie znika z tej twarzy,
bo za tym uśmiechem
ktoś tęskni i marzy.


Trzy zapałki zapalone wśród nocy
pierwsza aby zobaczyć twą twarz
druga aby zobaczyć usta
trzecia aby zobaczyć oczy
i ciemność aby to sobie uprzytomnić
kiedy przytulisz się do mnie.


Miłość to trud,
który nie spadnie sam z nieba
przez jakiś cud,
lecz zdobyć go trzeba.


Fałszu unikaj, nie znaj zazdrości,
nie kochaj tego, kto nie wart miłości
serca nikomu nie oddawaj w ofierze,
a gdy pokochasz to kochaj szczerze.


Nad perły i diamenty
nad morze i słońce
najwięcej jest warte
serce kochające.


Kochać a lubić to wielka różnica
serce i duszę zachwyca.
Lubić można każdego
a kochać tylko jednego.

Valid HTML 4.01 Transitional
copyright by Bartosz Kołodziej & TrueHearts